Trasa dla młodzieży i grup szkolnych z dodatkowymi atrakcjami

Trasa dla młodzieży i grup szkolnych z dodatkowymi atrakcjami

Obok trasy historycznej (opisana powyżej) warto wycieczkę wzbogacić o dodatkowe atrakcje, które mogą nie tylko zainteresować młodzież, ale także spowodować, że dowie się ona czegoś o Poznaniu w sposób ciekawy i przystępny.

Największa atrakcja to oczywiście koziołki, które codziennie o godz. 12 trykają się na poznańskim Ratuszu. Jednak ze względu na czas nie zawsze jest możliwe ich obejrzenie, dlatego legendę o poznańskich Koziołkach można usłyszeć odwiedzając Blubry 6D.

Dlatego opowiedzianą nieco z przymrużeniem oka legendę o poznańskich Koziołkach można usłyszeć odwiedzając Blubry 6D. http://blubry6d.pl/2/5/poznanskie-legendy-w-6d-blubry-oferta.html

 

Można także odwiedzić Muzeum Rogalowe, czyli żywe centrum poznańskiej tradycji i kultury. Mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. To miejsce dla wszystkich, którzy chcą poznać lepiej Poznań, jego specyfikę, język oraz symbole, ze szczególnym uwzględnieniem  (degustacją) Rogali Świętomarcińskich. http://rogalowemuzeum.pl/o-muzeum/

Można także wybrać się Kolejką Parkową Maltanka do Nowego Zoo. To drugie pod względem powierzchni Zoo w Polsce zapewnia masę atrakcji. Można się poruszać po jego terenie darmową (wliczoną w cenę biletu) kolejką parkowo-ogrodową i wysiąść np. na przystanku Słoń (przy słoniarni), Fleming, Pelikan lub Ryś.

W przypadku braku czasu możemy wybrać się do położonego w centrum miasta tzw. Starego ZOO. Znajdują się tutaj zwierzęta domowe m.in. surykatki, małpy, króliki, lemury. Można wejść do pawilonu zwierząt zmiennocieplnych, gdzie zobaczymy egzotyczne ryby, jaszczurki, węże, żółwie i „poznańskie smoki" czyli warany z Komodo.

Innymi poznańskimi atrakcjami jest Stary Browar, Jezioro Maltańskie czy Stadion Miejski.