Arrow
Arrow
Slider

O mnie

zabytki Poznań 903

Zabytki Poznania okiem mieszkańca

Bardzo lubię opowiadać o Poznaniu wszystkim moim turystom. Robię to z pasją i zaangażowaniem. Kocham swoje miasto, bo naprawdę jest bardzo ładne.

Jestem magistrem politologii, dziennikarzem, przewodnikiem po Poznaniu i pilotem wycieczek. Zapraszam na spacer po mieście ważnym, w którym zaczęła historia naszego państwa, narodu i Kościoła. Poznański Stary Rynek to bardzo urokliwe miejsce,  Ratusz to perła renesansu, a Fara perła baroku. Pełna monumentalnych, reprezentacyjnych  budowli jest dzielnica cesarska z Placem im. Adama Mickiewicza.

W Poznaniu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc np. Stary Browar najładniejsze centrum handlowo-kulturowe w kraju czy Jezioro Maltańskie położone niemalże w centrum miasta.     

Prowadzę także wycieczki na Szlak Piastowski i po Wielkopolsce. Dobrze znam Warszawę, Kraków czy Zakopane, gdzie bywam jako pilot wycieczek. Zapraszam do spaceru po Poznaniu lub wybrania się ze mną na wycieczkę po Polsce.

Zwiedzanie z przewodnikiem - Poznań i nie tylko

Przedstawiam przykładowe trasy, które mogą Państwo dowolnie modyfikować. W zależności od czasu jaki posiada grupa, każdą trasę można skrócić, rozszerzyć lub połączyć kilka tras w dłuższe zwiedzanie.

Dla osób, które pierwszy raz odwiedzają dane miejsce, przygotowałem bloga historycznego na stronie i w mediach społecznościowych. Zachęcam równie do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczek. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania i zaproponuje alternatywne pomysły na zwiedzanie.

Polska jest krajem o bogatej historii – krwawej, bolesnej, chwalebnej i romantycznej. Każde miejsce skrywa opowieść i mam nadzieję, że będę miał okazję ją Państwu przybliżyć.

pilot wycieczek 564d